PGP i Inpost

PGP i Inpost

Postprzez ct449 » Cz sty 30, 2014 12:59 pm

Tak się zastanawiam czy któreś z BUP ma doświadczenia ze współpracy z PGP i Inpost w temacie doręczania przesyłek sądowych i prokutatorskich i jak to wygląda w rzeczywistości, bo media chyba przygotowały w tym temacie niezłą nagonkę. Czy ktoś z Was współpracuje z nimi ?
ct449

Re: PGP i Inpost

Postprzez g.stawicki » Cz sty 30, 2014 6:16 pm

Nie polecam nikomu współpracy z tymi firmami(jedna grupa kapitałowa) - z prostej przyczyny. Większość firm, która z nimi współpracowała z tej współpracy zrezygnowała zarówno z powodów finansowych jak i wizerunkowych- Inpost sporą częśc korespondencji gubi a pozostała część listów dociera do odbiorców ze sporym(kilku-kilkudziesięciodniowym opóźnieniem). Zastanawiałem się kilka lat temu nad współpracą z nimi- zadzwoniłem do kilku działających już punktów- wszędzie usłyszałem te same bluzgi i każdy żałował, że ma cokolwiek wspólnego z tą firmą. Z tego co się orientuje niewiele się zmieniło
g.stawicki

Postprzez eve » Pt sty 31, 2014 11:18 am

Nie pchaj się w to jeśli mogę coś podpowiedzieć. Kiedyś, na samym początku też byliśmy zainteresowani współpracą. Na Inposcie najwięcej zarabia Inpost, a nie agenci czy listonosze. Oni pracują na drukach bezadresowych i na duzych umowach np. z Orange. To jest masówka.
Rewelacyjny pomysł, to paczkomaty, i to się sprawdza. Natomiast POK - ma pełne ręce brudnej roboty, bo przychodzą ludzie z reklamacjami, denerwują się itd. Jeśli masz kasówkę to wyobraź sobie, że masz kolejkę ludzi do okienka, którzy ufają w twoj profesjonalizm, a tuż obok załatwiasz reklamacje rozczarowanego klienta, którego przesyłka gdzieś zaginęła.
Kiedys wydawało mi się, że to dobry pomysł mieć u siebie logo żółtej poczty i figurować na ich mapce. Dziś uważam, że logistycznie nie są jeszcze przygotowani do obsługi klienta. Z tego co czytam w prasie to tak tez wynika jesli chodzi o korespondencję sądową, chyba nic się nie zmieniło. Prywatnie to odradzam taką współpracę.
eve

Postprzez Dorota » Śr lis 09, 2016 10:46 pm

po tym jak jednak Inpost przegrał przetargi na przesyłki sądowe, w zasadzie powoli wycofuje sie z rynku listów i doręczania pism. Pozostaje przy paczkomatach - czyli tym, na czym naprawdę sie zna. Więc ja nie szłabym w jakiekolwiek wiązanie się z Inpostem w kwestii listów i doręczeń - bo to bedzie gra na krótką metę.
Polecam moje spotkania i kursy biznesowe na terenie całego kraju, oraz autorskie strategiczne symulacje i gry kierownicze realizowane online.
Dorota

Postprzez agri » Pn lis 28, 2016 2:44 pm

Inpost ma niewykwalifikowana kadrę doręczycieli, dlatego żadna z dużych firm nie chce, aby przesyłki pocztowe były doręczane osobiście. Uważam, że najlepiej wychodzą im paczkomaty i niech przy tym stoją.
agri

Powrót do Rynek pośrednictwa finansowego